Så kan de lære det, kan de… – Ægypten drukner i skrald efter hetz mod kristne.

http://politiken.dk/udland/article822999.ece

~ af Pinstripe på 2. november 2009.

3 svar to “Så kan de lære det, kan de… – Ægypten drukner i skrald efter hetz mod kristne.”

  1. Man kan sige “som man reder, så ligger man.” En velfortjent belønning efter min mening. Allah er stor osv.

  2. Forstår simpelhen ikke hvorfor Danmark ikke tilbyder Kopterene et par millioner erstatnings grise med tilhørende hightec sygdoms kontrollerede svinestald kvit og frit ? .

    Det ville være så nemt at hive Egypten op i racisme og overgrebs kraven på denne sag og der ved lukke røven på både dem og resten af OIC næste gang de spiller smarte i FN .

    Jeg er overbevist om at Kopterene vil tage imod med kyshånd og vi kunne jo ovenikøbet inviterer nogen af dem her op og give dem en uddannelse i hardcore grise produktion og andelsbevægelse. Det ville jo udentvivl kunne gøre Egypten til den muslimske verdens svine produksent nummer 1 og selv om ikke alle spiser gris under halv månen så er der altså stadig et marked .

    Men nej nej vi tager bare i mod og skider højt og flot på at vi gang på gang skal stå model til turban mafiaen ´s horrible beskyldninger om racisme og diskrimination fra FN´s talerstol.

    Med et sådan tilbud om udviklings hjælp til den fattigste gruppe i Egypten , ville de blive nød til at udstille sig selv som de intolerante og racistiske skiderikkere de er ! .
    Hver eneste gang et af OIC landene så åbnet munden for at kaste med racisme beskyldninger , så skulle spørgsmålet “hvad med udviklings grisene fra danmark til de fattige Kopterene ? ” bare komme som skidt fra en grisebasse ! .

Læg en kommentar